ÖN VE ARKA DİNGİLLERDEKİ TOE AÇILARINI (ROT AYARLARINI) SADECE BİR KAÇ SANİYE İÇİNDE KONTROL EDİYORUZ.

YANAL KAYMA TESTİ NEDİR?

Yanal kayma testi satın almak istediğiniz otomobilin fabrika çıkışındaki rot ayarlarının sağlıklı ve sadık olup olmadığı bu test ile ortaya çıkarılmasıdır. Testi yapmak için aracın yürüme hızındaki platformdan geçirilerek ön ve arka dingile ait yanal kayma hızının tespit edilmesi sağlanır.

Yanal Kayma Testi Önemi

Otomobilin ön ve arka lastiklerinin birbiri ile uyum halinde olup olmadığı kontrol edilir. Bu durumda güvenli bir sürüş için oldukça ege ekspertiz testi yapmak için aracı platformdan yavaş bir şekilde geçirmek yeterli olacaktır. Düz yol boyunca araç seyir halinde iken direksiyon bırakıldığı takdirde sapma miktarını ölçer. Buda aracın rot ve aks boşluklarını tespit etmeye yarar. ege ekspertiz sizin aracın hakkında bilmeniz gereken tüm teknik bilgileri size rapor şeklinde sunarak güvenli bir alım-satım olayı gerçekleştirmesini sağlıyor. Tamamen tarafsız ve doğru sonuçlar ile size zamandan ve paradan dolayı doğacak olumsuzlukların engellenmesine yardımcı oluyor.

Yanal Kayma Ekspertiz servisimizde kullanmış olduğumuz, ve öncelikle ile bizim işimizi kolaylaştıran basit ama çok kullanışlı bir sistemdir. Araç tekerleklerinin üzerinden geçirilerek yapılan bu testte ön ve arka tekerleklerin açıları kontrol edilir. Ön ve arka tekerleğin açısını ölçümleyen yanal kayma bize araç ön takım düzeni ve rot ayarları hakkında bilgi verir. Ayarı bozuk ve dengesiz rot ayarı lastik bitirir. Lastiklerin düzensiz aşınmasına sebep olur. Aynı zamanda ses yapar. Ön takım düzenini olumsuz etkiler. 2.el araç alımlarınıza garanti verdiğimiz bu hizmette olmazsa olmazlarımızdan biridir yanal kayma. Basit ama çok kullanışlı bu cihaz ile en başta aracın ön takım düzeninin bozuk olduğunu tespit ediyor, sonrasında teknisyenlerimizin yapmış olduğu rotil kontrollerinde ön takım düzeninin açıklarını yakalıyoruz. Bizim kontrol ettiğimiz bir çok araçta alt takım masrafları çıkıyor. Ülkemizde alt takım olarak araçların bakım görmediği bir gerçektir. Bakımsız bir alt takım düzeni sonrasında sizi sanayiden ve yetkili servisten çıkarmaz. Gelen tıkırtılar, aşınan lastikler ve vuruntular sizi mağdur edecektir.